Committees

Membership Committee

Jhennifer Sanchez, Chair

bo-mar Industries

Dave Brown

Mission Mechanical

Logan Brown

Kettelhut Construction

Dan Drewry

Drewry Simmons Vornehm

Chris Harrington

Gaylor Electric

Jon Hooker

Industrial Electric

Al Moss

Walker & Associates

Cole Perry

Messer


Future Leaders Committee

Kevin Silvius, Chair

North Mechanical

Zach Piercy, Co-Chair

Poynter

Daniel Brewer

Meyer Najem

Zach Canterbury

Irving Materials

Hank Dragon

Hagerman Construction

Gavin Fox

Blue & Co.

Caroline Hall

Repro Graphix

Nick Hoffman

Lenex Steel

Davita Johnson

Shrewsberry

Nick Rumpke

Messer Construction

Nathan Singleton

Spohn Associates

Dale Wolcott

M.J. Schuetz Insurance Services


Special Events Committee

Randy Adams, Chair

R. Adams Roofing

Scott Bullerdick, Chair

Ben Hur

Mark Bentley

Rieth Riley

Jon Burman

Assured Partners/Tobias

Adam Campagna

Shiel Sexton

Dan Drewry

Drewry Simmons Vornehm

Bryan Ferry

Integrated Modular Construction

Jill Hall

Repro Graphix

Ron Hanson

Safety Management Group

Larry Oliver

Mason Private Locating

Mike Pritchett

Harmon Steel


GC Council

Randy Adams, Chair

R. Adams Roofing

John Abbott

Circle B. Construction

Kelly Abel

Weddle Brothers Construction

Jeremy Ayres

FA Wilhelm

Mike Battles

Turner Construction

Steve Bestard

Messer Construction

Jeff Chandler

Taylor Bros.

Brad Deno

Kettelhut Construction

Frank Duck

Shiel Sexton

Joe Eckhart

AECOM Hunt

Bob Eckl

Pepper Construction

Greg Fuller

North Mechanical Contracting

Tim Kruckeberg

Turner Construction

Jack Lautenschlager

CC Brandt Construction

Kevin McGovern

Meyer Najem

Bruce Molter

Hagerman

Carl Pebworth

Faegre Baker Daniels

David Peterson

ERMCO

Pat Portteus

The Skillman Corporation

Mark Rogers

Tonn and Blank Construction

Dan Ryan

Ryan Fireprotection


Education Committee

Pat Drewry, Chair

Drewry Simmons Vornehm

Steve Baker

Baker Peterson

William Beach

CMS Corporation

Nick Hoffman

Lenex Steel

Andrew Jones

Crowe Horwath

Ben Lyon

Katz Sapper Miller

Morgan McAuley

Fluid Waste Services

Matt McCreery

Safety Resources

Eric Pagels

The Hagerman Group

Nick Smarrelli

GadellNet

Corey Stein

Sexson Mechanical

Charlie Thomas

Rieth-Riley Construction

Kevin Turner

Wurster


Business Connections Committee

Laura Blechl, Chair

DECO Coatings

Tyshaun Allen

Harmon Steel

Jay Bangert

The Hagerman Group

Tyler Curry

Jerico Metals

PJ Donovan

ERMCO

Joe Gruszczynski

SAS Group

Rob Held

Pepper Construction

Steve Jansen

Shiel Sexton

David Nelson

Electric Plus

Adam Lee

bo-mar Industries